Centrum likvidace sinic a jejich toxinů

 
flagflagflagflagflag

Naše organizace se účastní na projektech se zaměřením na omezení či likvidaci sinic a následného vzniku jejich toxinů ve vodách. Podařilo se provést již několik praktických referenčních aplikací v přírodě prostřednictvím nového antimikrobiálního přípravku, který je schválen na mikrobiální stabilizaci pitné vody, ale také plní legislativní podmínky ve vodoprávním řízení na likvidaci sinic, což bylo prokázáno úspěšnými laboratorními texty.

 
Reference za rok 2006:
-          Armáda české republiky
-          Rybářský svaz Tachov
-          Škoda Auto
-          Zoo Troja
-          ale i zahraniční aktivity, rybník v obci Baja republika Maďarsko.
 
 
Reference za rok 2007:
Tento rok byl výhradně zaměřen na diagnostiku množství nežádoucích látek ve vodě s kladným výsledkem.
 
 
Plán na rok 2008:
Tento rok je zaměřen na aplikaci aktivního přípravku do vodní plochy s vyhodnocením prostřednictvím KME diagnostiky vhodnost aplikační doby, množství přípravku, četnosti aplikace přípravku, atd… Tyto informace samozřejmě vyházejí z laboratorních testů, ale všichni víme, že praktické aplikace se mnohdy liší od laboratorních zkoušek. Praxe je prostě praxe J
 
 
Na výše uvedených úspěšných referenčních aktivitách jsme si ověřili nezávadnost a účinnost aktivních přípravku AGOSTAT.
 
V současné době probíhá ukončení výzkumu dalšího nového aktivních přípravku na snížení růstu sinic a tak zamezit vznik jejich toxinů, které jsou velmi nebezpečné, jak pro lidi tak i pro živočichy žijící ve vodě. Jedná se především o ryby, protože ryby jsou součástí našeho potravinového řetězce a tudíž toxiny, které se usadí v tkáních ryb, my lidé v klidu konzumujeme. Toxiny se neodstraní ani převařením či jinou tepelnou úpravou.
 
 
© 2021, www.sinice-rasy.cz, PPSU s.r.o. | xhtml 1.0, css valid